Samorządowe Przedszkole numer 121 z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie

Czytanie na drugie śniadanie

Zapraszamy do zapoznania się z propozycją Kraków Miasto Literatury UNESCO oraz Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Akcja „Czytanie na drugie śniadanie” została przygotowana z myślą o najmłodszych. Codziennie o 9.30 na profilu Facebook Krakowa Miasta Literatury UNESCO znani autorzy i autorki czytają swoją książkę – wśród nich m.in. Michał Rusinek, Joanna Olech, Grzegorz Kasdepke, Małgorzata Swędrowska, Maciej Wojtyszko czy Agnieszka Taborska.

Czytanki są starannie dobierane i różnicowane, kierowane są do dzieci w różnym wieku. Organizatorzy dbają o ich edukacyjny wymiar, jednocześnie polecając rodzicom to, co w literaturze dziecięcej najciekawsze.

Link do profilu Krakowa Miasta Literatury UNESCO: https://www.facebook.com/KrakowMiastoLiteraturyUNESCO/

Link do wszystkich dotychczasowych czytanek: https://www.youtube.com/playlist?list=PLq_blACKj_-zQbBxcGURJ98IC5y-ZC_hM

 

Z myślą o dzieciach i rodzicach Kraków Miasto Literatury UNESCO czyta bajki na drugie śniadanie

Tydzień spędzony w domu upłynie ciekawiej, jeśli na drugie śniadanie zaserwujecie najmłodszym porcję dobrej literatury dla dzieci. Codziennie od poniedziałku do piątku o 9.30 Kraków Miasto Literatury UNESCO zaprasza do wspólnego spędzenia czasu przy bajce czytanej przez znane postaci krakowskiej kultury. Bohaterem pierwszego facebookowegospotkania jest Michał Rusinek.

Siedzimy w domu – i nie ma na to rady. Staramy się dostrzec dobre strony tej sytuacji: mamy więcej czasu dla siebie nawzajem, łatwiej nam wygospodarować czas na czytanie. Choć życie na ulicach zwolniło, w domach zakasujemy rękawy. Próbujemy się odnaleźć w trybie pracy zdalnej, przybywa nam domowych obowiązków, a ci, którzy nie potrafią jeszcze sami czytać, domagają się tak potrzebnej im przecież uwagi. Zabiegają o nią tym bardziej, im więcej pilniejszych spraw piętrzy się nam na głowie: przecież trzeba wysłać e-mail, zamieść podłogę, zadzwonić, wstawić dzisiejsze pranie albo rozwiesić wczorajsze. A nie możemy w nieskończoność puszczać kolejnych bajek…

Dlatego Kraków Miasto Literatury UNESCO proponuje serię internetowych spotkań „Czytanie na drugie śniadanie”, w sam raz na drugie śniadanie z najmłodszymi. Znajdziecie w niej bajki, ilustracje, komiksy i inne literackie harce z pisarzami, komiksiarzami i artystami znanymi z książkowych stronic. Bohaterem pierwszego spotkania jest Michał Rusinek – pisarz, poeta i tłumacz; kiedyś sekretarz Wisławy Szymborskiej, dziś prezes fundacji Jej imienia.

Zapraszamy na „Czytanie na drugie śniadanie” od poniedziałku do piątku o 9.30 na Facebooku Krakowa Miasta Literatury UNESCO! Materiały publikowane w tym cyklu dostępne będą także na Facebooku Krakowskiego Biura Festiwalowego – operatora programu KMLU – oraz na kanale KBF na platformie YouTube.


>> Powrót
Wielkość fontu
Kontrast