Góra Grosza.

Szanowni Rodzice!
Zapraszamy do udziału w XVIII edycji ogólnopolskiej akcji “Góra Grosza”organizowanej przez Towarzystwo “Nasz Dom”. Akcja trwa od 27.11.17  do 02.01.18 r. Tegoroczne przesłanie akcji: “Każda drobna moneta może pomóc Twojemu koledze lub koleżance”. Chcemy uświadomić sobie i innym, że nawet “złamany grosz” stanowi “Wielką Siłę”. Zebrane pieniądze zostaną przekazane na pomoc dla najbardziej potrzebujących dzieci, które nie wychowują się w swojej rodzinie.

Nasze Przedszkole zgłosiło swój udział w akcji. W związku z tym zbieramy wszelkie grosze i monety o nominałach 1,2, 5, 10, 20, 50 zł do specjalnych puszek.
W tym roku oprócz szklanego pojemnika na monety, który zostanie  zamieszczony w szatni przedszkolnej będą  też skarbonki w sali: Krasnali, Słoneczek, Tropicieli, Tygrysów i Smerfów.
W każdej grupie zostanie przeprowadzona rozmowa z dziećmi o celu akcji i przeznaczeniu zebranych monet. Zachęcamy wszystkich do aktywnego udziału!
Ciekawe, której grupie uda się “usypać” przysłowiową “Górę Grosza”.
Osoby odpowiedzialne za akcję na terenie przedszkola: Barbara Mamczura, Beata Gajek