Samorządowe Przedszkole numer 121 z Oddziałami Integracyjnymi w Krakowie

Międzynarodowy dzień kota.

17.02.21 Pani Beatka wraz z Tropicielami zaprosiła Świetliki na wspólne obchody Międzynarodowego Dnia Kota. Pokazała wszystkim swego ulubionego kota, który towarzyszył nam przez cały czas trwania naszej wybornej zabawy. Zachwycaliśmy się różnymi rasami kotów, ich zwyczajami i upodobaniami oglądając prezentacje multimedialne dedykowane dzieciom. Podziwialiśmy urodę kotów pośród 12 wybranych ras, określanych mianem “królewskich”. Ochom i achom nie było końca, kiedy na przykład na ekranie pojawił się kot z jednym okiem w kolorze niebieskim, a  drugim w  zielonym albo miał dwukolorową twarz: pół twarzy w kolorze białym, a drugie pół w kolorze czarnym. Pani Beatka opowiedziała nam w humorystyczny sposób o przesądach związanych z kotami. Słuchaliśmy też kociej muzyki, mruczeliśmy jak koty, odgrywaliśmy rolę kotów śpiących, polujących, poszukujących myszy, wspinających się po drabinie, przymilnych kociaków przy muzyce klasycznej, bo to muzyka podpowiadała nam w jakim tempie powinniśmy się poruszać. Bardzo podobała nam się zabawa w picie mleka ze spodeczka (my korzystaliśmy z jednorazowych słomek), a także zabawa w “ciepło- zimno”. Na koniec naszego spotkania kolorowaliśmy koty tworząc niepowtarzalne wzory na ich futrach, zainspirowani wcześniej oglądanymi prezentacjami”.
Tropiciele i Świetliki

Odkrywcy również świętowali 🙂 Rozmawialiśmy o kocich zwyczajach oraz o znanych kotach z bajek. Odbyły się zawody w zawijaniu włóczki oraz inne kocie zabawy. Na zakończenie wykonaliśmy drewniane kotki, a każdy z nas otrzymał pamiątkowy dyplom.


>> Powrót
Wielkość fontu
Kontrast