Z wizytą w bibliotece
Dzień wpisu: 10.02.2018 r.

Dzieci z grupy „Smerfy” były z wizytą w pobliskiej bibliotece. W trakcie spotkania wysłuchały kilku czytanych im opowiadań, oraz dowiedziały się m.in. jakie są zasady korzystania z biblioteki, jak dbać o książki oraz co to jest „terminatka”. Był także czas na samodzielne przeglądanie książek oraz wspólne kolorowanie. Teraz zostało już tylko założenie kart bibliotecznych małym czytelnikom ale to już zadanie dla Rodziców.

Warsztaty w Muzeum Etnograficznym
Dzień wpisu: 29.01.2018 r.

Czy dom może funkcjonować bez prądu? Co łączy kołowrotek, lokomotywę i rowerek? – na te pytania szukały odpowiedzi dzieci z grupy „Smerfy”. Przedszkolaki na warsztatach „Jak to działa?” poznały także wyposażenie wiejskiej „chołpy”, zabawki swoich pradziadków, pracę kowala oraz zasadę działania kół zębatych i wiatraka młyńskiego. Warsztaty zakończyły się ozdabianiem drewnianych ptaszków, które dzieci zabrały do domów.

„Kolory Miasta” to spektakl ekologiczny na który zostały zaproszone przez MPO dzieci z naszego przedszkola. Przedstawienie teatru „Kultureska” poprzez dobrą zabawę ukazywało, jak ważna w życiu człowieka jest przyroda. Dzieci zaznajomiły się z pojęciem niskiej emisji, smogu i jego szkodliwości. Bohaterowie bajki przypomnieli także do jakich kolorów pojemników wyrzucamy konkretne śmieci. Oprócz walorów edukacyjnych spektakl ten obfitował również w zabawne sytuacje i zwroty akcji. Opatrzony był barwną scenografią i ręcznie […]

Warsztaty pomocy przedmedycznej
Dzień wpisu: 28.01.2018 r.

Przedszkolaki ze wszystkich grup wzięły udział w spotkaniu z ratownikami medycznymi. Dzieci przypomniały sobie numery ratownicze oraz ćwiczyły udzielanie pierwszej pomocy. W zależności od grupy wiekowej dzieci: ćwiczyły masaż serca, poznały zastosowanie foli termicznej, sposoby bandażowania, słuchały bicia swojego serca oraz poznały mechanizm zadławienia się jedzeniem. Na zakończenie warsztatów wszystkie przedszkolaki otrzymały dyplomy „Małego ratownika”.

Bal Karnawałowy
Dzień wpisu: 13.01.2018 r.

10 stycznia odbył się w naszym przedszkolu bal karnawałowy. Wszyscy pięknie się przebrali. Były tańce, konkursy zabawy. Wspomnienia z balu zabraliśmy do domu i przekazaliśmy rodzicom. Dziękujemy za wspaniałe stroje,

Zabawy z Gają
Dzień wpisu: 08.01.2018 r.

Smerfy bawiły się z labradorem Gają.

Dzień wpisu: 08.01.2018 r.

Szopki krakowskie
Dzień wpisu: 27.12.2017 r.

Jak co roku w naszym przedszkolu odbył się konkurs plastyczny pt. „Szopka krakowska” . Oto nasi laureaci: I miejsce: Arkadiusz R. z grupy Tropiciele, II miejsce: Wiktoria P. z grupy Tygrysy, III miejsce: Kajetan K. z grupy Tygrysy. Wyróżnienie: Wiktoria B. z grupy Smerfy.

Przygotowania świąteczne w grupie Tropicieli ruszyły pełna parą. Mama Milenki zaszczyciła nas swoja obecnością…..wypiekając z nami aromatyczne pierniczki.

Zabawy ruchowe w grupie Słoneczka
Dzień wpisu: 15.12.2017 r.

30 listopada 2017 r. odbyły się w grupie „Słoneczka” zabawy ruchowe prowadzone przez Mamę Mateuszka S. Zabawy sprawiły dzieciom wiele radości i wyzwoliły z nich pozytywne emocje.