Wydarzenia

29 października 2019 r. Słoneczka i Świetliki były w Fabryce Szklanych Ozdób Choinkowych w Bęble. Dzieci zwiedziły pomieszczenia fabryczne oraz poznały tajniki  produkcji oraz ręcznego malowania ozdób choinkowych. Każde dziecko samodzielnie pomalowało swoją bombkę i ozdobiło kolorowym brokatem.

Słoneczka w Multikinie
Dzień wpisu: 09.11.2019 r.

30 września 2019 r. grupa Słoneczka za uzbierane, zużyte baterie w ramach akcji „Kino za baterie” była w Multikinie na filmie pt. „Kacperiada”. Bohaterami filmu są Kacper i Ada, którzy wspólnie poszukują odpowiedzi na nurtujące ich pytania dotyczące przyjaźni, szczerości i lojalności. Próbują radzić sobie z emocjami: z zazdrością, rozczarowaniem a także starają się zrozumieć świat dorosłych.

Dzień Pamięci.
Dzień wpisu: 02.11.2019 r.

W piątek, 25 października trzy starsze grupy z naszego przedszkola włączyły się w akcję Ministerstwa Edukacji Narodowej „Szkoła pamięta” i zorganizowały wyjście do lokalnego miejsca pamięci, którym jest Panteon Narodowy Żołnierzy AK Kresów Wschodnich przy kościele Św. Jadwigi.

Dwie grupy starszaków: Tropiciele i Słoneczka wybrały się 22 października z wizytą do Szkoły Podstawowej nr 36. Nauczyciele i uczniowie zaprosili nas na dzień otwarty.  Mogliśmy z bliska zobaczyć jak wygląda szkoła. Chętnie tu znowu przyjdziemy.

Zabawy z labradorem
Dzień wpisu: 24.10.2019 r.

W tym miesiącu odwiedził nas labrador o imieniu Kula. Przedszkolaki głaskały go, czesały i oczywiście karmiły. Ale na smakołyki Kula musiała zapracować, a nie było łatwo dostać ulubioną chrupkę. Były one, bowiem ukryte na wiele przemyślnych sposobów.

Uczymy się dbać o zęby – Odkrywcy
Dzień wpisu: 24.10.2019 r.

W minionym tygodniu odwiedziła nas pani stomatolog. Dzieci miały okazję nauczyć się jak prawidłowo myć i dbać o higienę jamy ustnej. Pani zaprezentowała na modelu jak prawidłowo powinno się trzymać szczoteczkę, jakie czynności i w jakiej kolejności należy wykonać. Na koniec na sucho dzieci spróbowały przećwiczyć mycie zębów.

Dzień Chłopaka w grupie Odkrywców
Dzień wpisu: 24.10.2019 r.

W tym roku dzieci w naszej grupie hucznie obchodziły Dzień Chłopaka. Było dużo zabaw z chustą animacyjną oraz mnóstwo atrakcji teatralnych. Dzieci miały okazje poprzebierać się w nowe kostiumy przyniesione przez mamę Natalki. Uciechy było co niemiara. W tym szczególnym dniu dziewczyny z grupy wręczyły chłopakom jajka niespodzianki. Słodkości starczyło dla wszystkich dzieci.

“Na straganie w dzień targowy…”
Dzień wpisu: 24.10.2019 r.

… dzieci oglądają warzywa. Odkrywcy byli na spacerze w pobliskim warzywniaku. Oglądały i nazywały warzywa. Kupiły także marchewkę, z której później wykonały w przedszkolu sok marchwiowo – jabłkowy.

Smakujemy owoce – Odkrywcy
Dzień wpisu: 24.10.2019 r.

Dzieci z grupy Odkrywców dokładnie przyglądały się owocom. Liczyły i porównywały pestki, oceniały smak i soczystość kolorowych darów jesieni. Najbardziej smakowały jabłka, ale nie brakowało też smakoszy śliwek.  W kolejnym tygodniu przedszkolaki kosztowały marchwiowo-jabłkowego soku wykonanego przy pomocy sokowirówki. Palce lizać.

Przedszkolaki z grup Odkrywcy i Świetliki byli na wycieczce w gospodarstwie edukacyjnym w Dąbrowie w okolicach Niepołomic. Pobyt rozpoczął się od najważniejszego punktu każdej dobrej wycieczki tj. wyciągnięcia z plecaków smakołyków zapakowanych przez rodziców. Po zaspokojeniu ciekawości i apetytów dzieci dowiedziały się, z czego i jak powstaje chleb. Miały okazję obejrzeć zboża jeszcze niewymłócone w kłosach. Gospodyni razem ze swoją pomocnicą na oczach dzieci zarobiły ciasto na chleb i zaprosiły dzieciaki do pracy. Zadaniem było […]