Wydarzenia

….. zrobić rakietę,  zwłaszcza gdy temat kompleksowy “Kosmiczna podróż” zainspirował dzieci do zrobienia wspaniałych rakiet. Oprócz kosmonautów mamy w przedszkolu również wytrwałych naukowców. Dawid z grupy Słoneczka wykonywał doświadczenia ze świeczką.

Co można robić wiosną.
Dzień wpisu: 06.04.2020 r.

Wiosną?…. Można robić rożne rzeczy. Słuchać ptaków, zasiać lub posadzić  kwiatki. Jak Dawid z grupy Słoneczek rozwiązywać wiosenne zagadki albo jak Anastazja z grupy Świetlików zrobić rakietę…. Albo jeszcze coś zupełnie innego….

O krok od Wielkanocy. Nowe propozycje.
Dzień wpisu: 03.04.2020 r.

Już tylko 9 dni dzieli nas od Wielkanocy. Lada chwila wszystkich pochłoną przygotowania. Ten przedświąteczny czas obchodziliśmy w przedszkolu bardzo uroczyście. Mamy nadzieje ze w naszych domach uda się zrealizować elementy wielkanocnego domowego przedszkola. Kornel z grupy Tropicieli zaczął już dziś wielką, kolorowa pisanką.  Zuzia Tropicielka pracowicie staranie wykleiła literkę od której zaczyna się słowo: jajko. Dawid z grupy słoneczek kiedyś zaprezentował nam kartkę z wielkanocnym kurczaczkiem a teraz prezentuje swój wiosenny ogródek.

Mamy kolejnych chętnych, którzy postanowili podzielić się z nami swoim domowym przedszkolem. Dziś swoja hodowlę fasoli prezentuje Ewa z grupy Odkrywców. Inny Odkrywca, Krzyś zrobił smakowitą wiosenna  kanapkę. Dawid  z grupy Słoneczek został właśnie strażakiem. Solidnie się napracował i ma już medal strażaka. Zachęcamy do włączenia się w naszą akcję fotograficzną.  Przypominamy, że nadesłane prace można podziwiać w przedszkolnej galerii.

Kolejne pomysły naszych artystów.
Dzień wpisu: 01.04.2020 r.

Mamy w naszym gronie kolejnego przedszkolnego malarza. Jaś z grupy Odkrywcy pokazał nam swoją domową galerię. Możemy tez zobaczyć jak wytrwale tworzy jedno ze swoich dzieł. Nie próżnuje również Dawid z grupy Słoneczek – tym razem miedzy innymi z nutką patriotyzmu.

Witamy kolejne przedszkolaki.
Dzień wpisu: 31.03.2020 r.

Dziś do naszych fotorelacji dołączyła swoje dzieła Hania z grupy Świetlików. Cieszymy się ze nasze przedszkolaki pamiętają o nas. Kolejną fotorelacje przysłał również. Dawid. Dziękujemy naszym domowo-przedszkolnym plastykom. Serdecznie pozdrawiamy i zapraszamy pozostałe przedszkolaki do współpracy.

Nowe pomysły, nowa zabawa.
Dzień wpisu: 30.03.2020 r.

W domu też można się fajnie bawić. Chociaż  brakuje naszych kolegów i koleżanek z przedszkola, możemy im pokazać co dzisiaj lub wczoraj zrobiliśmy. Dziś do naszych twórców dołączył Kornel a Dawid już ma następny pomysł. Czekamy na następnych chętnych. Pozdrawiamy!

Bawię się i uczę w domu.
Dzień wpisu: 30.03.2020 r.

Nasze przedszkolaki jak zwykle bardzo pracowite.  czy w przedszkolu czy w domu dzielnie pracujemy. Dawid z grupy Słoneczka podzielił się z nami swoją relacją. Pozdrawiamy!

Miło nam, że nasze przedszkolaki dzielą się z nami własnymi pomysłami. Dlatego zupełnie spontanicznie zaczyna powstawać galeria wykonawców. Do Dawida dołączył  Lucek. Oto fotorelacja z powstawania królika ze skarpety. Jeśli ktoś jeszcze ma ochotę w ten sposób podzielić się swoim “domowym przedszkolem” na naszej stronie, zapraszany do przesyłania fotografii na adres wirtualne@przedszkole121.edu.pl lub pocztę grupową.

Wirtualne przedszkole – Origami.
Dzień wpisu: 26.03.2020 r.

Nasza wiosenna galeria nieustannie rośnie dzięki Waszym pomysłom i Waszej pracy twórczej. Dziś przedstawiamy nowe propozycje –  zwierzęta wykonane techniką origami. Do wszystkich ilustracji  dołączana jest poniżej instrukcja wykonania w formacie PDF.  Potrzebna będzie jeszcze kwadratowa kartka z papieru kolorowego, najlepiej biała z drugiej strony, ale w jednym kolorze również można zrobić. Ważne, żeby dokładnie wykonać każde zagięcie. Miłej zabawy!!!